10 pomysłów na… sukulenty

Ten artykuł możesz teraz znaleźć pod nowym adresem www.lemonize.me gdzie znajdziesz jeszcze więcej skandynawskich inspiracji.

Zapraszam 🙂

O jaką roślinę można nie dbać przez kilka tygodni a i tak nie zgubi liści, nie zżółknie i na koniec na umrze? Sukulenty to rośliny idealne pod tym względem – wykształciły odporność na brak wody. Sukulenty to rośliny dla mnie 🙂

Aranżacje z sukulentami są zawsze w dobrym stylu.  Z soczystych liści, łodyg, lub korzeni, sukulenty tworzą rozległą i zróżnicowaną grupę roślin, oferując wybór łatwy do pielęgnacji w domu. Plus, wyglądają oszałamiająco sadzone pojedynczo lub jako towarzysze innych roślin.

Ilość kolorów sukulentów wydaje się być niemal nieograniczona: niebieskozielone, limonkowe, różowe, czerwone, żółte, białe, bordowe, prawie czarne, wielobarwne, i wiele wiele innych. Liście mogą być zaokrąglone, igiełkowate, jak jagody, potargane lub kolczaste.

Sukulenty lubią suche środowisko występujące w większości domów oraz duże nasłonecznienie. Z powodzeniem można postawić je na parapecie w pełnym słońcu.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

 

Sadzenie sukulemt jesy równie proste jak pielęgnacja. Zobaczcie jak to wygląda sadzenie sukulent krok po kroku na portalu Na Ogrodowej.pl

Sukulenty to też wasz ideał? Podzielcie się swoimi doświadczeniami z tymi pięknymi roślinami.

Ściskam,

Aga

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s